SITE LOGO Понедельник, 2024-07-15, 4:28 PM
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная страница | Каталог сайтов | Регистрация | Вход
Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 101
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика
Начало » Каталог сайтов » Культура и искусство » Театры

Государственный театральный центр им.Леся Курбаса
http://kurbas.org.ua
Адрес: ул.Владимирская 23В
Телефон: 279-14-77
Театральний реформатор Лесь Курбас (1887-1937), режисер театру і кіно, актор, драматург, теоретик, педагог, поліглот-перекладач - створив український модерний театр світового рівня, заклав нову лексику театру ХХ століття. (Навіть холодний ГУЛАГ став лише провокацією останніх шедеврів майстра.) Саме йому належить чи не найтонше визначення актора майбутнього як "розумного Арлекіна". Його незавершена за життя теорія "образного перетворення" завершується сьогодні, на початку третього тисячоліття, зусиллями філософів і художників, що шукають кореневу, "архетипову" специфіку Мистецтва. Сучасний віртуальний простір лише сприяє поглибленню цього пошуку.

Символіка Центру, автором якої є Сергій Маслобойщиков, не випадково поєднує в собі трансформовану "Башту" Татліна (один з основних художніх образів ХХ ст.) з доміно Арлекіна (символом нового актора).

Державний Центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса, створенний постановою Кабінету Міністрів від 12 грудня 1994 року, розпочав роботу 1996 року. Ми врахували новітній досвід сучасної світової культури, де передбачається "тотальність" функцій, легка взаємозамінність "елементів", паралельний розвиток теорії і практики, принцип багаторівневості і симультанності.

У Центрі три підрозділи: науково-дослідний, художньо-театральні пошукові лабораторії, культурологічний відділ. Перевага надається генерації ідей, молодим силам і новітнім методам і методологіям, експерименту у найширшому художньому просторі (сьогодні не можна досліджувати театр поза цілісним художнім контекстом). Центр ставить на меті провокацію експерименту й створення світобудівничих моделей Театру нової Мови, театру - конструктора національного духовного середовища. Інтелектуальна думка нової України, її культорологія і мистецтвознавство мають реінтегруватися у європейський і світовий контекст, з якого вони з відомих історичних причин випали.

Діяльність Центру має п'ять стратегічних напрямів:
1. Відпрацювання сучасної моделі діалогу: культура України і українська культура - культура Світу.
2. Написання історії українського театру ХХ ст. в контексті світової художньої культури, з використанням новітніх методологій.
3. Створення системи культурологічних проектів широкого спектру як механізму реінтеграції національної культури у світовий контекст.
4. Формування інноваційних моделей театральної і художньої освіти.
5. Аналіз державної культурної політики, пропозиції альтернативних та інноваційних її форм.

Центр Леся Курбаса - відкрита зона. Нам близька формула відомого фізика про "божевільні ідеї". Приходь - фантазуй і працюй, засукавши рукави. Тобі жити у третьому тисячолітті, почни з сьогодні.
ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ "ТЕАТР У КОШИКУ"

Художній керівник - Ірина Волицька, кандидат мистецтвознавства, лауреат Державної премії ім. Леся Курбаса.
Прима - Лідія Данильчук, лауреат Державної премії ім. Івана Котляревського.
Директор - Юрій Зельцер.

Категория: Театры | Добавил: allkiev | Автор: Государственный театральный центр и
Переходов: 793 | Рейтинг: 0.0 |

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2006