SITE LOGO Суббота, 2024-07-13, 12:29 PM
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная страница | Каталог сайтов | Регистрация | Вход
Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 101
Форма входа
Поиск по каталогу
Друзья сайта
Статистика
Начало » Каталог сайтов » Культура и искусство » Театры

Киевский государственный театр опереты
http://kiev-operetta.kiev.ua/index_uk.html
м.Київ, вул. Велика Васильківська, 53/3,
Станція метро „Республіканський стадіон”
Замовлення квитків: (044) 227-26-30
Телефон відділу реклами: (044) 227-36-50

ЖАНР ОПЕРЕТА

Назва "оперета" походить вiд французького "operette", що буквально означає "маленька опера".

Оперетою називають один iз видiв музичного театру, в якому поєднуються вокальна та iнструментальна музика, танець, балет та елементи естрадного мистецтва. Внаслiдок такого яскравого поєднання складових утворюється дуже демократичний i досить "легкий" музично-театральний жанр, що i є головною причиною захоплення оперетою мiльйонiв людей рiзного вiку та рiзного соцiального рiвня.

Свої витоки оперета знаходить у музично-комедiйних спектаклях: комiчних операх, оперних пародiях, французьких водевiлях, австрiйських та нiмецьких зiнгшпiлях.

У самостiйний жанр оперета виокремлюється в 50-х роках ХiХ-го столiття у Францiї. У 60-х роках вона набуває широкої популярностi в Австрiї, а згодом - у Великобританiї та Сполучених Штатах.

Основоположниками жанру вважають французьких композиторiв Ф. Ерве та Ж. Оффенбаха.

На межi ХiХ-ХХ столiть жанр оперети зазнає своєрiдного "нацiонального" подiлу. У Великобританiї оперета "сплiтається" з мюзик-холом, у Францiї з'являються елементи фарсового театру, в Австрiї в оперетi домiнує лiрико-сентиментальне начало. Австрiйцям вдалося створити досить органiчне поєднання елементiв рiзних жанрiв, внаслiдок чого народилася так звана мелодрама-buff. Саме австрiйська оперета в той час набуває найбiльшої популярностi i впливає на подальший розвиток цього жанру у всьому свiтi.

В Українi жанр оперети виростає на поєднаннi свiтової класики та давнiх нацiональних традицiй вертепу, вистав шкiльної драми та театру корифеїв.

КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕАТР ОПЕРЕТИ

Наш театр було органiзовано у 1934 роцi. На той час вiн мав назву Київський театр музичної комедiї (у 1966 роцi його перейменовано у Київський державний театр оперети). Театр розмiстився в будiвлi колишнього Троїцького народного дому. Примiщення було збудовано на початку ХХ-го столiття на благочиннi кошти. В народному домi проводилися концерти та ставилися вистави-водевiлi, перша з яких вiдбулась 5 грудня 1902 року.

Першою виставою Театру музичної комедiї стала оперета "Продавець птахiв" К. Целлера (прем'єра - 1 грудня 1935 року). Поряд з нею, в репертуарi театру були кращi свiтовi класичнi оперети "Летюча миша" Й. Штрауса, "Циганська любов" Ф. Легара, "Синя борода" Ж. Оффенбаха.

У 1938 роцi вiдбулася славнозвiсна подiя в iсторiї українського театру - блискуча прем'єра сучасної української оперети "Весiлля в Малинiвцi" О. Рябова (мало хто про це зараз згадує, але один з найвiдомiших радянських фiльмiв "Весiлля в Малинiвцi" знятий саме з використанням сюжетної лiнiї та музичних фрагментiв цiєї оперети).

У роки вiйни (з 1942 по 1944 рiк) Київський театр оперети було евакуйовано до Казахстану. Свiй перший "воєнний" сезон театр розпочав в Алма-Атi. Безпосереднiм вiдгуком театру на подiї Вiтчизняної вiйни, була злободенна своєю тематикою оперета О. Рябова "Блакитний камiнь" або "Максим" на лiбрето Б. Туровського.

Протягом багатьох рокiв iснування театру в ньому працювали вiдомi актори, зокрема В. Новинська, Г. Лойко, М. Блашук, Л. Пресман, Д. Пономаренко, Є. Мамикiна, Д. Шевцов та багато iнших. Серед перших режисерiв театру - С. Каргальський, Б. Балабан, О. Барсегян. Довгий час головним диригентом театру був вiдомий композитор та диригент Олексiй Рябов - автор вiдомих українських оперет "Весiлля в Малинiвцi" (1938 рiк), "Сорочинська ярмарка" (1943 рiк), "Червона калина" (1954 рiк).

На сценi театру вiдбувалися i постановки українських класичних водевiлiв. Таких як "Наталка-Полтавка" М. Лисенка (1943 рiк), "Сватання на Гончарiвцi" К. Стеценка (1953 рiк), "За двома зайцями" В. Рождественського (1953 рiк).

Поруч з українськими творами в театрi з незмiнним успiхом йшли кращi свiтовi вистави: "Летюча миша", "Нiч у Венецiї", "Сiльва", "Принцеса цирку", "Баядера" та багато iнших.

На сьогоднiшнiй день, враховуючи модернiзацiю суспiльства та якiсно новi потреби глядача, колектив Київського державного театру оперети має перспективний план розвитку театру. Насамперед, використовуючи давнi традицiї театру оперети, осучаснюється його iмiдж, наближаючи театр до потреб молодого глядача. Тому, поряд з традицiйними популярними оперетами здiйснюються постановки мюзиклiв, музичних вистав, музично-пластичних дiйств, шоу-програм. До спiвпрацi запрошуються новi режисери та молодi актори.

Зараз у репертуарi нашого театру 16 рiзножанрових вистав: оперети, мюзикли, музичнi комедiї та музичнi казки.

ТЕАТР У ФОЙЄ

Камерну сцену Київського театру оперети - "Театр у фойє" - вiдкрито порiвняно недавно: у 2004 роцi (70-й ювiлейний для театру рiк). Її створення зiнiцiював художнiй керiвник-директор КДТО Богдан Струтинський.

"Театр у фойє" дозволяє розширити репертуар Театру оперети в цiлому, збагативши його новими фарбами, новими знахiдками.

Серед великої кiлькостi авторiв, що зверталися до можливостей саме камерних театрiв одним з найвiдомiших є французький композитор, засновник жанру оперети Жак Оффенбах.

Першою виставою "Театру у фойє" стала одноактна оперета Ж.Оффенбаха "Звана вечеря з iталiйцями", прем'єра якої вiдбулася у жовтнi 2004 року (реж. - Б.Струтинський).
29 квiтня 2006 року - нова вистава на малiй сценi "Кавова кантата" Й.С. Баха.

В планах - залучення молодих режисерiв i постановки нових яскравих вистав на музику класикiв жанру оперети i сучасних авторiв.

Категория: Театры | Добавил: allkiev | Автор: igor
Переходов: 718 | Рейтинг: 5.0 |

Всего комментариев: 1
1 Sergkew  
0
<a href=http://zmkshop.ru/uslugi/izgotovlenie-i-montazh-metallicheskikh-ferm/>каркас для навеса из профильной трубы</a>

Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2006